Jak tanio latać?

Tanie latanie

Zmiany na niebie Europy

EuropaPosiadające swoją siedzibę w Kolonii największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa, przenoszą wszystkie swoje krajowe, jak i wykonywane spoza hubów tego przewoźnika we Frankfurcie i Monachium europejskie loty do swojej spółki/córki, tanich linii lotniczych Germanwings. Dotąd obie linie na trasach niemieckich i kontynentalnych wykonywały połączenia point-to-point. Narodowy regularny przewoźnik Lufthansa swoją działalność koncentrować będzie na lotach długodystansowych z Frankfurtu, Monachium i Dusseldorfu oraz będzie również obsługiwać wszystkie loty krajowe i europejskie z Frankfurtu i Monachium.

Rozszerzenie działalności w Polsce

Dzięki zapowiadanej roszadzie rejsowych matczynych linii, Germanwings będzie obsługiwał pięć polskich portów lotniczych: Lotnisko Warszawa Okęcie, Lotnisko Katowice Pyrzowice, Lotnisko Wrocław Strachowice, Lotnisko Poznań Ławica i Lotnisko Kraków Balice, które jako jedyne w Polsce przewoźnik od lat obsługuje, aktualnie oferując stąd sezonowe tanie loty do Stuttgartu. Według zapowiedzi niemieckie tanie linie lotnicze Germanwings ze wszystkich pięciu polskich lotnisk będą kursowały od 2013 r. do Düsseldorfu.

Germanwings

Przewoźnik w branży przelotów pasażerskich działa od 1997 r., a od 2008 r. należy do grupy Lufthansa. Siedziba linii lotniczych Germanwings mieści się w Kolonii, a jej bazy operacyjne znajdują się w portach lotniczych Kolonii, Stuttgartu, Berlina, Dortmundu i Hanoweru. Siatka połączeń Germanwings jest bardzo bogata. Operuje w Polsce, Chorwacji, Danii, Austrii, Grecji, Włoszech, Islandii, Albanii i Izraelu. Od stycznia 2013 r. stosunkowo młoda i nowoczesna flota Germanwings wzbogaci się o przekazane liniom 30 samolotów z floty Lufthansa. Docelowo w przyszłości do struktury tego przewoźnika zostaną też wcielone regionalne niemieckie linie lotnicze Eurowings, na razie wciąż jeszcze działające jako niezależny operator.

Wszystko nowe

Przejmujące od przyszłego roku wszystkie krótko i długodystansowe trasy Lufthansy, odlatujące z innych portów lotniczych niż Frankfurt nad Menem i Monachium, tanie linie lotnicze Germanwings, wprowadzą od lipca przyszłego roku zmiany. Będą one dotyczyły zarówno nowych taryf, jak i nowej strategii, a także nowego logo i nowego umaszczenia swojej floty. Nowa identyfikacja wizualna maszyn oparta jest na schemacie Lufthansy. Spód kadłuba samoloty będą miały szary, a górną część białą. Ogon udekoruje nowe logo, fioletowo-żółta, stylizowana litera: w. Podróżując według nowej strategii z Germanwings, pasażerowie będą mieli do wyboru trzy taryfy: Best – odpowiadający klasie biznes na trasach europejskich, Smart – odpowiadający regularnej klasie ekonomicznej i odpowiadającą produktowi typowych tanich linii lotniczych – Basic. Przewoźnik będzie funkcjonował też pod nowym hasłem: W rozsądnej cenie, ale nie tanio. Co oznacza, że linie te nie będą już takie tanie jak dotąd. Wiadomo już, że najtańsze bilety lotnicze w taryfie Basic kosztować będą u niego w jedną stronę 33 euro.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.