Jak tanio latać?

Tanie latanie

Zimą tanio na Kanary

Górzysto-wulkaniczny archipelag Wysp Kanaryjskich, w skład którego wchodzi siedem największych wysp: El Hiero, Fuerventura, Gran Canaria, La Gomera, Las Palmas, Lanzarote i Teneryfa, każdego spragnionych odpoczynku od codzienności przybysza wita z otwartymi ramionami. Te leżące niedaleko wybrzeży Afryki hiszpańskie wyspy cieszą się wakacyjnym zainteresowaniem również wśród Polaków. Z końcem października tego roku naszych rodaków z pewnością przybędzie na Gran Canarii i Teneryfie, bowiem na tę pierwszą od 28 października, a na tę drugą dzień później, tanie loty z Warszawy będą wykonywały norweskie tanie linie lotnicze Norwegian.

Ryanair - Teneryfa

Niezapomniane widoki

Międzynarodowy port lotniczy na Gran Canarii znajduje się 18 km od stolicy wyspy, miasta Las Palmas. Jest to jedno z największych lotnisk Hiszpanii, a miasto największym na Wyspach Kanaryjskich. Położone nad samym Oceanem Atlantyckim Las Palmas oferuje turystom cudowne kilometrowe plaże, z których dzięki wspaniałemu klimatowi można korzystać przez cały rok, możliwość uprawiania żeglarstwa, surfingu, przyplażowe tarasy kawiarniane, eleganckie restauracje, dyskoteki, centra rozrywkowe. Atrakcją miasta są też parki, m.in. Park Doramas i Park Santa Catalina. Las Palmas liczy sobie ok. 600 lat. Spacerując ulicami najstarszej dzielnicy Vegueta bliżej poznamy historię miasta. Skupia ona większość zachowanych zabytków. Największym skarbem jest Katedra św. Anny z przełomu XV i XVI w. Ponieważ budowano ją przez prawie sto lat dopatrzeć się w niej można wielu architektonicznych stylów. Stoi tu także kompleks Dom Kolumba, w którym słynny podróżnik zatrzymywał się podczas swoich postojów. Bogactwem architektonicznym jest cała aleja Mayor. Nie będą się tu nudzić miłośnicy muzeów, sztuki i historii. Poza Las Palmas wyspa gwarantuje dużo więcej. Warto odwiedzić jej malownicze wioski, zajrzeć do innych miast, eksplorować jaskinie. Ponad to wyspa oferuje wiele pól do gry w golfa, jazdę konną, tenis ziemny, skoki spadochronowe, wspinaczkę, trekking i wiele parków tematycznych.

Filmowa Teneryfa

Wyspa gwarantuje nam cudowny wypoczynek i niższe niż w Polsce ceny. Teneryfa, na której nakręcono amerykańską komedię romantyczną „Miłość, szmaragd i krokodyl”, dysponuje plażami różnego rodzaju, od kamienistych po piaszczyste z żółtym i czarnym piaskiem. Zatrzymać się na niej można w jednym z wielu nowoczesnym hotelu lub wybrać kamping, albo pole namiotowe, są tu również takie z basenami. Na Teneryfie odnajdziemy krajobrazy od pustynnego po prawie afrykański busz. Niezapomniane widoki zobaczymy z najwyższego masywu wulkanicznego Teide. Z wysokości 2356 m n.p.m. kursuje na wysokość 3555 m n.p.m. kolejka linowa. Atrakcji na wyspie jest cała masa, m.in. Jeep Safari, wypływanie łodzią w morze w celu zobaczenia delfinów, Jungle Park, Loro Park, Aqualand, Siam Park, piramidy w Guimarze, sporty wodne, m.in. nurkowanie, windsurfing i surfing. Poza tym Teneryfa ogromną ilością zabytków zadowoli ich miłośników.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.