Jak tanio latać?

Tanie latanie

Z głową w chmurach?

ryanairIrlandzki tani przewoźnik Ryanair pragnie zostać największym na świecie operatorem lotniczym. Planem na realizację tego niezwykle ambitnego celu ma być zwiększenie liczby lotów krajowych oraz koncentracja na połączeniach o wysokiej częstotliwości. Natomiast kluczem do sukcesu okazuje się Europa. Ryanair nie chce już ryzykować podejmując rynki w innych miejscach świata. Zagęścić niebo nad starym kontynentem, to nowy plan Michaela O’Leary’ego, który właśnie przedłużył swoją współpracę z przewoźnikiem o kolejne 5 lat.

Operator na chwilę obecną jest największym europejskim przewoźnikiem pod względem liczby klientów. W zeszłym roku sprzedał blisko 80 milionów biletów lotniczych, co tylko potwierdza, że tania latanie cieszy się ogromną popularnością wśród pasażerów. Jednak „Irlandczyk” pragnie dalszego rozwoju. Zakłada, że do 2019 roku zwiększy sprzedaż aż o 50 procent, głównie dzięki rozszerzonemu oferowaniu na priorytetowych europejskich rynkach takich jak Wielka Brytania, Polska czy Niemcy. Dodatkowo przewoźnik zakupił 380 nowych Boeingów. Z tak potężną podniebną flotą wydaje się mieć duże szanse na osiągnięcie planowanego sukcesu. Tylko czy w tym rozwoju ktoś zwróci uwagę na potrzeby klientów?

Linia lotnicza Ryanair rozpoczęła niedawno współpracę z przedsiębiorstwem Amadeus. Jest to firma, która zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych technologii i tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dystrybucyjnych dla branży turystycznej. Dzięki nawiązanej kooperacji już od października bieżącego roku dziesiątki europejskich biur podróży w końcu uzyskały dostęp do niskich taryf Ryanaira, a także do usługi Business Plus ( największej siatki połączeń lotniczych w Europie). Użytkownicy systemu Amadeus dodatkowo zostają zwolnieni z jakichkolwiek ekstra opłat związanych z rezerwacją ofert irlandzkiego operatora, mając niezmiennie wgląd do jego stałych taryf znajdujących się w odrębnych kanałach dystrybucji. Współpraca firmy z przewoźnikiem zakłada przede wszystkim dotarcie do jak największej grupy odbiorców, ale jest również doskonaleniem usług biznesowych w Europie.

ryanairDla właścicieli dużych firm w Polsce, przedstawicieli zagranicznych korporacji, a tak naprawdę dla każdego podróżującego w interesach Amadeus oznacza możliwość kupna taniego biletu na lot w praktycznie każdy europejski zakątek.

Udoskonalanie operatora miało miejsce również w wirtualnym świecie, gdyż niedawno została uruchomiona jego nowa strona internetowa. W końcu na dobre pożegnano kłujące w oczy żółto niebieskie barwy oraz kompletny informacyjny chaos.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.