Jak tanio latać?

Tanie latanie

Wyspa jak wulkan gorąca

Kuba Kuba jest oryginalną mieszanką kontrastów. Rok rocznie ściągają do niej rzesze turystów z całego świata, w tym najwięcej z Wielkiej Brytanii, Niemiec i USA. Jest też coraz popularniejszym kierunkiem obieranym na urlop przez Polaków. Niestety, tanie latanie niskobudżetowych przewoźników nie obejmują zasięgiem tego kierunku, na szczęście regularne linie lotnicze oferujące połączenia z międzylądowaniem proponują bardzo przystępne ceny biletów lotniczych.

Kuba po wylądowaniu dość szybko przybliża swą szarość i bezsens ustroju. Po drugiej stronie medalu ukazuje przepiękne plaże, uśmiechniętych ludzi, pozwala spróbować najlepszych na świecie i niedających się podrobić kubańskich cygar i rumu. Na tej fascynującej wyspie poznamy wszystko, co jest typowo karaibskie, czyli biały piasek plaż, ciepłą wodę, słońce, palmy, a wszystko podane nam będzie w połączeniu z bogatą kulturą oryginalnych tańców salsy, rumby i mambo. Muzyka ta rozbrzmiewa na wszystkich ulicach Kuby.

W bardzo żywotnej stolicy Hawanie, będącej największym miastem Karaibów, panuje dość romantyczna atmosfera. Nie brakuje tu rytmów salsy, zapachu cygar marki Cohiba, ani okazji do wypicia rumu Havana Club. Poddając się rytmowi tego ładnego miasta odszukamy jego ciekawe zakątki. Spacerując po jej starówce odkryjemy kolonialną przeszłość Hawany. Przyjeżdża się do niej by zwiedzić katedrę San Cristobal, muzeum rewolucji, wytwórnię cygar Partagas, by zobaczyć dawny Plac Broni, legendarną ceremonię salw armatnich, oraz pójść na rewię Tropicana Show.

Jednym z najpopularniejszych kurortów Kuby jest Varadero, gdzie wzdłuż najsłynniejszej plaży kraju ciągną się kilometrami hotele. Stoją też nad brzegiem najbogatsze rezydencje wyspy. W Varadero wszystko jest zorganizowane pod turystów, dla ich wygody i zadowolenia. Na wybrzeżu panują doskonałe warunki do uprawiania sportów. Prym wiedzie żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie, jet-ski, kiteboring i paralotniarstwo. Na nadmorskiej promenadzie kwitnie życie, a skupione wzdłuż niej z widokiem na morze kawiarnie i restauracje serwują kubańskie specjały.

Bardzo sympatyczny jest Trinidad. Sercem jego starówki jest Plaza Mayor z ogrodami, które otaczają będące kwintesencją kubańskiego stylu architektury kolonialne domy. Mieszczą się w nich muzea i galerie. Mimo raczej prowincjonalnej atmosfery i niewielkiej ilości hoteli, dzięki wspaniale odnowionej kolonialnej zabudowie miasteczko na turystycznej liście plasuje się bardzo wysoko.

Na wyspie zachwyt budzą też małe indiańskie wioski, utrzymane oczywiście w kolonialnym stylu. Warto również poznać smaki kubańskiej kuchni, w której często spotykanymi składnikami są owoce. Napojem alkoholowym na wyspie jest piwo oraz koktajle, których główny składnik stanowi rum.

Posted under: Podróże

Tagged as: , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.