Jak tanio latać?

Tanie latanie

Wczasy w Tunezji

Tunezja to wspaniałe plaże, góry, wydmy Sahary, a także aż osiem obiektów wpisanych na listę dziedzictwa Unesco. Tunezja jest najmniejszym z krajów Maghrebu. Jej położenie w środku basenu Morza Śródziemnego przez wieki wystawiało kraj na łup armii Fenicjan, Rzymian, Turków i Francuzów. Wszyscy zostawili tutaj jakieś ślady, które dziś podziwia cały świat. W El Jem są ruiny świetnie zachowanego rzymskiego amfiteatru – jednego z trzech największych w świecie antycznym, a muzeum Bardo w Tunisie szczyci się najpiękniejszą kolekcją mozaik rzymskich. Niezwykłe krajobrazy Tunezji sprawiły, że kraj jest rajem dla filmowców. Głównym miastem jest Tunis, które było największym i najbogatszym miastem islamskim. Zabudowa starego miasta także znalazła się wśród zabytków Unesco. Często odwiedzanym miejscem jest Kartagina. Niegdyś był to bardzo ważny ośrodek polityczny i handlowy. Karkawan to najstarsze ruiny pochodzące z VI wieku p.n.e. Pozostałości tego wielkiego miasta fenickiego znalazły się na liście Unesco w 1985 roku.

Tunezja

Bilety lotnicze do Tunezji

Z portu lotniczego w Warszawie możemy udać się do Dżerby przelotami czarterowymi. Z Okęcia polecimy także do Tunis liniami Egyptair. Bilety lotnicze do Tunis oferuje Lot. Lufthansa lata do Monastyru z Katowic. Oprócz Tunezji bardzo dużą popularnością cieszą się także wczasy w Turcji i Egipcie. Jednak z powodu złej sytuacji politycznej, te kierunki w tym roku nie cieszą się aż tak dużą popularnością. Jednak te kraje utrzymują się głównie z turystyki, stąd będą robiły wszystko by znowu wzbudzić zainteresowanie biur podróży i linii lotniczych.

Lot a Lufthansa

Lufthansa to największa niemiecka linia lotnicza z głównym portem we Frankfurcie. Przede wszystkim skupia się na lotach długodystansowych. W Europie także ma spore udziały. W porcie lotniczym w Rzeszowie zwiększył ilość połączeń. Lufthansa podobnie jak linia Lot obawia się konkurencji ze strony przedstawicieli taniego latania. Dlatego wraz z linią Germanwings myśli o stworzeniu przewoźnika low cost. Lot także popadł w kłopoty finansowe przez ekspansję ryanair i wizz air. Obecnie przechodzi restrukturyzację i zaczyna inwestować w loty długodystansowe. Zarówno Lot jak i Lufthansa musza także zmierzyć się z liniami lotniczymi znad Zatoki perskiej, które pojawiły się na Okęciu i oferują połączenia z kontynentem azjatyckim. Emirates i Quatar Airlines, mimo że oferują bardzo wysoki standard usług, promują także dogodne ceny. Bilety lotnicze do Azji kupimy już w cenie 1500 złotych. Taka konkurencja wpływa na ceny u innych przewoźników jak Lufthansa, Lot czy Air Berlin, które także latają do azjatyckich miast.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.