Jak tanio latać?

Tanie latanie

W Mieście Ogrodów

SzwajcariaTak określane jest szóste pod względem wielkości Szwajcarskie miasto, Winterthur. Leżą tu nad rzekami Töss i Ren, w okolicach pośród lasów i winnic, pałace i zamki. Z rozmachem zaprojektowane parki i ogrody stanowią ciekawą mieszankę małomiasteczkowej przejrzystości z wielkomiejskim charakterem. Miasto parków i ogrodów jest wspaniałym miejscem wypadowym dla wycieczek do Zurychu, nad Ren i Jezioro Bodeńskie. Warto też poznać starówkę miasta zapraszającej do spacerów, zakupów i zatrzymana się w uroczych kawiarniach.

Winterthur jest prawdziwym skarbcem historycznym, kulturalnym i przyrodniczym. Zobaczyć w nim można zbiory dzieł sztuki o światowej renomie. W tym tętniącym życiem mieście atrakcją są muzea, architektoniczne dzieła sztuki. Będący miastem kultury Winterthur dysponuje scenami teatralnymi, aktywnie i prężnie działającą sceną muzyczną oraz komediową. Funkcjonuje tu Szwajcarskie Centrum Małej Sztuki i Komedii. Musicale wystawiane są tu w Sulzerareal, będącej największą Europie halą sportową, która nie tylko wykorzystywana jest do celów sportowych.

SzwajcariaKolekcja Oskara Reinharta “Am Römerholz” jest jednym z najbardziej znaczących muzeów miasta. Zebrane w nim dzieła należą do najważniejszych prywatnych zbiorów sztuki XX wieku. Jest to około czterystu prac europejskich artystów, którzy tworzyli między XIV a XX wiekiem. Najwięcej jest w muzeum francuskiego malarstwa, w szczególności impresjonistów. Znajdują się w nim również prace niemieckich, szwajcarskich i austriackich artystów. W Villa Flora z kolei zobaczyć można bogatą kolekcję współczesnego malarstwa francuskiego. W Muzeum Briner i Kern zebrane są głównie dzieła holenderskich, XVII-wiecznych mistrzów. W Muzeum Sztuki wystawione są dzieła od Picassa do Klee. Jest jeszcze Muzeum Fotografii, w którym można obejrzeć ponad 30 tysięcy zdjęć słynnych fotografików.

Będąc w Winterthur warto zajrzeć do Szwajcarskiego Centrum Nauki – Technorama, gdzie w zabawowy sposób uczestnicy wprowadzani są do świata wiedzy i techniki. Pod okiem eksperta można tu przeprowadzić setki ciekawych doświadczeń naukowych. Znajduje się w Technoramie ponad pięćset różnotematycznych interaktywnych stacji. Mmożna w Centrum obejrzeć teatr doświadczenia na temat wysokiego napięcia. Z Winterthur do Zurychu jest niecałe 30 kilometrów. Na lotnisku w Zurychu lądują z Polski samoloty. Tanie loty i bezpośrednie połączenia oferują tu z Warszawy linie lotnicze LOT.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.