Jak tanio latać?

Tanie latanie

W europejskim Nowym Jorku

Uważa się go za europejski Nowy Jork. I jest w tym dużo racji. Późnym wieczorem odwiedzając leżący po obu stronach Menu Frankfurt, dzięki licznym i oświetlonym drapaczom chmur, ma się z daleka wrażenie, że patrzy się właśnie na tę amerykańską metropolię. Miasto to jest ważnym węzłem komunikacyjny Niemiec oraz dysponuje największym w tym kraju międzynarodowym portem lotniczym, przez który rocznie przewija się ponad 40 mln pasażerów. Tanie loty z Polski oferuje na nie polski przewoźnik PLL LOT. W zakresie transportu, jak i finansów Frankfurt jest znaczącym miastem metropolitalnym.

Frankfurt

W okresie II wojny światowej Frankfurt mocno ucierpiał, tracąc przy tym aż dziewięćdziesiąt procent zabytków, których po wojnie niestety niewiele zostało odbudowanych. Historyczną dzielnicą jest centrum miasta. Znajduje się w niej zabytkowy Ratusz z salą Cesarską, kościół św. Mikołaja, kościół św. Pawła, Kamienny Dom, będący siedzibą galerii sztuki. Wart uwagi wmieście jest również gotycki kościół św. Bartłomieja i Dom Goethe’go, w którym mieści się muzeum. Malownicze kamieniczki Starego Miasta sąsiadują nie gryząc się wcale z nowoczesną zabudową, biurowcami, która naprawdę, wręcz do złudzenia przypomina tę z Nowego Jorku. Frankfurt nad Menem jest największym w Europie skupiskiem drapaczy chmur. Najlepiej je podziwiać znad brzegu Menu. Są one najważniejszym centrum finansowym Niemiec. Wspaniałą panoramę miasta, wijącą się przez niego rzekę i pobliskie góry Taunus można tu podziwiać z podniebnych restauracji. Dodatkowo jest również wieża Maintower, gdzie na wysokości 200 metrów znajduje się taras widokowy.

We Frankfurcie w ciągu roku odbywa się mnóstwo imprez kulturalnych i ze sfery gospodarki. Dużą popularnością cieszą się największe na świecie targi samochodowe Internationale Automobilausstellung. Im podobnych jest w ciągu roku ponad dwadzieścia, m.in. targi muzyczne i książki. Dość sławnym festiwalem frankfurckim jest Festiwal Muzeów, którym za każdym razem interesuje się niebagatelna liczba trzech milionów turystów. Frankfurt na wakacje na pewno się nie nadaje, ale na odwiedzenie i poznanie go, jak najbardziej tak!

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.