Jak tanio latać?

Tanie latanie

Tu się dopiero wypoczywa!

PortugaliaZ wakacji w Portugalii każdy wraca nie tylko opalony, ale i zrelaksowany, zadowolony z życia, pełen werwy i optymizmu. Dobrze się w niej czują zarówno osoby poszukujące ciszy i spokoju, jak i ci jadący do niej z nastawieniem hucznej zabawy, bo nie brak tu dobrych klubów i dyskotek. Leżącą w płd.-zach. części Półwyspu Iberyjskiego Portugalię wybrzeże zachodnie i południowe otacza Ocean Atlantycki. Należą też do niej dwa regiony autonomiczne, wyspy wulkanicznego archipelagu – Azory i Madera. Jedynym sąsiadem Portugalii jest Hiszpania.

Po słońce i wiatr

Sposób na odpoczynek znajdzie w Portugalii każdy. Łagodny klimat tego kraju plus jego walory Pełen relaks oferują jedne z fantastycznych plaż w najbardziej wysuniętym na południe rejonie Algarve lub na tych na archipelagu wysp Madery i Azorów. Najpopularniejszą plażą jest 9 km piaszczysta Porto Santo na Maderze. Aż 240 kąpielisk w Portugalii i 14 przystani jachtowych otrzymało dwa sezony temu ekologiczne oznaczenie, Niebieską Flagę. Jest ono przyznawane plażom i przystaniom każdego roku. Aby je otrzymać muszą być spełnione surowe kryteria dotyczące czystej wody, środowiska naturalnego, bezpieczeństwa plażowiczów, a także informowania ich o stanie plaży i jej ekosystemie. Ponad 50 proc. oznaczonych Błękitną Flagą plaż krajów południowej Europy, należy do Portugalii. Kraj ten ma nieograniczone możliwości uprawiania sportów wodnych. Tutejsze atlantyckie fale i wiatr sprzyjają fanom sportów wodnych: nurkowaniu, żeglarstwu, windsurfingowi, kajakarstwu. Poza tym czas można tu spędzać uprawiając jazdę konną, skoki spadochronowe, piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, wspinaczkę górską, speleologię, łowić ryby, latać na paralotnii, grając w golfa czy też podglądając delfiny i wieloryby.

Dla ciała i dla ducha

Porozrzucane są po Portugalii liczne uzdrowiska. Korzystać w nich można z zabiegów odnowy biologicznej, błotnych, z algami, z kąpieli termalnych, masaży i biczy. Dla ducha są zapierające dech w piersiach widoki i wiele zabytkowych budowli. Portugalczycy mają też swoje barwne tradycyjne święta. Jednym z nich jest noc św. Jana w Porto. Obchodom towarzyszy odbywający się na plaży ogromny karnawał, zabawa uderzania tego dnia na przysłowiowe szczęście plastikowymi młotkami, puszczanie w nocy papierowych balonów i pokaz sztucznych ogni. Każdy, kto dotrze do Algavre musi zobaczyć uważany w średniowieczu za koniec świata Przylądek św. Wincentego. Stoi w tym miejscu latarnia morska, z której oprócz obserwowania kursujących pomiędzy Morzem Śródziemnym a Oceanem Atlantyckim statków, przy dobrej pogodzie dostrzeże się brzeg Afryki.

Samolotem jest blisko

Jeszcze nie tak dawno nie było z Polski tanich lotów do Portugalii. Dziś w portach lotniczych tego kraju, znanego ze świetnej portugalskiej kuchni, wina, rozpieszczającego ciepłym klimatem, w kraju niesamowitych miast, lądują tanie linie lotnicze easyJet, Ryanair i Norwegian oraz regularni przewoźnicy jak TAP Portugal i wiele linii czarterowych.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.