Jak tanio latać?

Tanie latanie

Tanie loty do kraju Yerba mate

Zajmująca na kontynencie Ameryki Południowej dwa miliony kilometrów kwadratowych Argentyna, zamieszcza na tym terenie wszystkie krajobrazy świata. Kraj ten położony jest między górskimi pasmami Andów, a Oceanem Atlantyckim, należy również do niego subpolarna Ziemia Ognista i drobne wyspy. Sztuka i kultura argentyńska, jak i wiele argentyńskich specjałów kulinarnych, ma korzenie w tradycji europejskiej. Do Argentyny z Polski, z międzylądowaniem we Frankfurcie nad Menem, lub w Paryżu, lub Londynie, kursuje kilka rejsowych linii lotniczych.

Yerba mate

Z Argentyny wywodzi się najsłynniejsza herbata świata, jak i tradycyjny taniec tego kraju, tango. Początkowo królował jedynie na przedmieściach stolicy, wśród najbiedniejszej społeczności Buenos Aires. Ponieważ tango uważano za niemoralny taniec, było zakazane w wyższych sferach. Tango zawiera w sobie elementy kultury afrykańskiej i europejskiej, m.in. włoskiej, hiszpańskiej, polskiej, żydowskiej. Dzisiaj należy do najpopularniejszych latynoamerykańskich tańców i do światowej klasyki. Stało się częścią światowego niematerialnego dziedzictwa kulturalnego ludzkości. Argentyńskie tango jest jedną z największych ulicznych atrakcji turystycznych. Lirycznych tancerzy spotyka się w centrum samego Buenos Aires. Tańczone jest też w klubach, w rytm nowoczesnej muzyki.

W argentyńskim budownictwie dominują wpływy architektury hiszpańskiej. Najbardziej jest to zauważane w domach mieszkalnych, ich patiach, balkonach, tarasach, kolumnowych portykach, jak i w obiektach sakralnych. Odwiedzając Argentynę warto poznać w północno – zachodniej jej części, położone w wąwozach Puny de Atacama, wioski indiańskie. Zachowały się tu również malownicze kościoły, a także pochodzące z XVI i XVII w. cenne zabytki architektury kolonialnej. Zetkniemy się także z ruinami twierdz Inków i zachowującymi kolonialny plac zabudowy, miastami San Miguel de Tucuman, San Salwador i Salta.

Warto poszwędać się po Buenos Aires i jej najszerszą ulicą świata, 140 m Avenida 9 Julio. Główne atrakcje skupione są we wschodniej części miasta. XVI-wieczny główny plac Plaza de Mayo, stanowi punkt wyjściowy do ich zwiedzania. Wznosi się przy nim najciekawszy, XVIII-wieczny obiekt Buenos Casa Rosada, urzęduje w nim prezydent kraju. Uwagę przyciągają też budynek Opera Bay i most Puente de la Muter. Cmentarz Cementario de la Recoleta rozsławiony jest z uwagi na spoczywające na nim prochy Evity Peron. Bogate zbiory znakomitych narodowych i zagranicznych malarzy skupia muzeum narodowe. Są wśród nich prace Van Gogha, Moneta, Gauguina, Renoira i Rembrandta.

W Argentynie na uwagę zasługuje leżące u podnóży wschodnich Andów, przepiękne jezioro Nahuel Hunapi, którego nazwa oznacza wyspę jaguarów. W ramach parku narodowego, jezioro wraz z przylegającym terenem jest pod ochrona i należy do jednego z najczęściej odwiedzanych regionów tego kraju. Warto też dotrzeć do Parku Narodowego Iguazú by zobaczyć wielki, składający się z 270 kaskad wodospad.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.