Jak tanio latać?

Tanie latanie

Samolotem na narty

Amatorzy białego szaleństwaSezon zimowy nie pozwala usiedzieć na miejscu amatorom białego szaleństwa. Nim się on na dobre zacznie, oprócz szykowania sprzętu, zawczasu rezerwują sobie już oni hotele w górskich ośrodkach. Popularnością cieszą się u nich zarówno polskie kurorty, jak i te u naszych południowych sąsiadów na Słowacji czy też te bardziej elitarne i oczywiście droższe w Szwajcarii, Austrii, Włoszech i Francji. Oprócz wyboru miejsca i dobrania odpowiedniego sprzętu, ważne jest również by nie zapomnieć wykupić ubezpieczenie turystyczne. Wiadomym jest, że wypadki chodzą po ludziach, a wybierając się na narty szczególnie jesteśmy na nie narażeni, dlatego też dla własnego komfortu ważne jest posiadanie aktualnej polisy.

Do sąsiadów najbliżej

Wspaniałym centrum turystyki, sportu i wypoczynku jest leżący u podnóży słowackich Tatr, Poprad. Zjeżdżają się tu miłośnicy snowboardu i nart. Miasto jest rewelacyjną bazą wypadową w Wysokie i Niskie Tatry, do Słowackiego Raju i Pienińskiego Parku Narodowego. Mieszkający na południu naszego kraju miłośnicy zimowych sportów mają do Popradu najbliżej i przyjeżdżają do niego własnym środkiem transportu. Dla narciarzy z Gdańska, Poznania i Warszawy od drugiej połowy grudnia, w czwartki i niedziele uruchomione zostaną przez polskie linie lotnicze eurolot.com, tanie loty do Popradu-Tatry. Wybierając się większą grupą znajomych, wydatek na podróż samolotem dzięki grupowym biletom lotniczym będzie jeszcze niższy. Warto też mieć na uwadze, że im wcześniej dokonujemy rezerwacji tym cena za nie będzie jeszcze niższa.

Sąsiedzkie atrakcje

Od Tatrzańskiej Łomnicy przez Stary Smokowiec, aż do Jeziora Szczyrbskiego wiedzie wzdłuż górskiego pasma, mająca 22 km trasa narciarska. Słowackie Tatry to również przeznaczone w jednym miejscu do uprawiania narciarstwa biegowego, snowboardingu i freeridingu, sztucznie naśnieżane trasy zjazdowe. Na Jakubowej Łące znajdują się czerwone i niebieskie trasy, jedne przeznaczone dla średniozaawansowanych, a drugie dla początkujących. Zaawansowani korzystają z tras na terenie ośrodka Stary Smokowiec – Hrebienok. Na chętnych spróbowania skoków narciarskich czekają dwie skocznie. Po zmroku słowackie stoki są oświetlone. Działa tu 20 wyciągów i kolejek linowych.

Dodatkowe atuty

Dla urozmaicenia zimowego wypoczynku, oprócz szusowania na nartach po ośnieżonych stokach i po snowboardingowych szaleństwach, można też pojeździć na przypominającym rower śnieżny snowbiku czy na skifoxie, albo też spróbować ski – joringu, jak również pojeździć w psim zaprzęgu. Odważni z chęcią latają sobie na paralotnii z góry podziwiając górskie krajobrazy. Po całym dniu pracy naszego ciała ogromną ulgę przyniesie z pewnością wizyta w fińskiej saunie lub w zaliczających się do najnowocześniejszych wypoczynkowych kompleksów wodnych kontynentu, basenach w popradzkim AquaCity. Atrakcją jest też jaskinia lodowa. Blisko jest z Popradu do naszego Zakopanego. W górach poprawia się apetyt, warto w nich posmakować regionalnych przysmaków.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.