Jak tanio latać?

Tanie latanie

Rynair korzysta z platformy Travelport

travelportNajwiększy w Europie tani przewoźnik lotniczy Ryanair podpisał umowę z Travelport. Travelport jest głównie dostawcą, zajmuje się także dystrybucją w branży turystycznej oraz świadczeniem usług e-commerce. Czemu irlandzkie linie lotnicze zdecydowały się na takie posunięcie? Jakie korzyści płyną z zawartego porozumienia?

Po pierwsze Ryanair oraz Travelport będą ze sobą ściśle współpracować na zasadzie wzajemnej pomocy. Obie firmy uruchamiają specjalną platformę z modułem Aggregated Shopping, na której możliwa będzie rezerwacja skierowana dla przedsiębiorstw działających we wcześniej wymienionej branży. Małe koszty, szeroka gama połączeń, szybkość i prostota zdecydowanie ułatwiają przedsiębiorstwom organizowanie podróży biznesowych. Od dziś największe oraz najbardziej znane firmy, marki będą latać właśnie liniami Ryanair. Eksperci nazywają Travelport świetnym, wręcz idealnym wyborem na partnera. Linie lotnicze naprawdę nie mogły lepiej trafić. Przewoźnik w ten sposób jeszcze bardziej wniknie w branżę, rozszerzy swoją działalność o nowe horyzonty, zostanie polecony zupełnie nowym klientom.

Współpraca z Travelport ma podobno ogromny wpływ na sposób rozwoju Ryanair’a. Głos w tej sprawie zabrał także dyrektor ds. Marketingu. Kenny Jacobs oprócz podania suchych faktów na temat operacji lotniczych linii wyraził nadzieje na zwiększenie odsetku wyboru przewoźnika, gdy konieczna jest na przykład natychmiastowa podróż służbowa. Według Jacobsa ponad 22% klientów uczestniczyło w oficjalnym rejsie wyznaczonym z polecenia szefa czy zwierzchnika. Dyrektor wyraża nadzieję na zmianę statystyki dzięki lepszemu dostępowi do ciekawych promocji oraz możliwości wyboru większej ilości połączeń. Krótko mówiąc przedsiębiorcy będą mieli od tej pory wgląd w znacznie obszerniejszą część informacji dotyczących linii lotniczych.

Kolejną płaszczyzną, na jakiej będą współpracować obie firmy będzie wdrożenie produktu Rich Content and Branding firmy Travelport. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu linie lotnicze mogą w bardzo efektywny sposób kontrolować jak biura podróży prezentują ich ofertę lotów i usług dodatkowych, pozwoli to także przewoźnikom jak najbardziej upodobnić tą prezentacje, do tej, która znajduje się na ich firmowej stronie internetowej.

Ryanair ma w zanadrzu jeszcze wiele niespodzianek. Irlandzkie linie lotnicze nie lubią stagnacji, dlatego też ciągle starają się działać i ulepszać swoje usługi świadczone względem pasażerów. Latem 2014 roku mają przedstawić zupełnie nowy produkt skierowany dla klientów biznesowych, w planach przewidują również modernizację oficjalnej strony internetowej, utworzenie aplikacji na komórki czy wprowadzenie mobilnych kart pokładowych.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.