Jak tanio latać?

Tanie latanie

Polskie linie lotnicze – zmiany na lepsze

Początek nowego roku był dość trudny dla wielu linii lotniczych. Po podliczeniu zysków i strat przyszedł czas na nowe plany a także udoskonalenie siatki połączeń. Lot w tym roku nie może jednak narzekać. Pierwsze miesiące okazały się być bardzo dobre i zanotowano spore zyski ze sprzedaży biletów lotniczych. Lot specjalizuje się w połączeniach krajowych i wraz z Eurolotem chciał zrobić wszystko by trasy krajowe cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem. Wzrost ilości pasażerów w klasie biznesowej, na której się najwięcej zarabia to 26 procent. Same przeloty krajowe to wzrost zainteresowania o 17 procent, natomiast lotami zagranicznymi o sześć procent. Jakość usług Lotu bardzo się poprawia, o czym świadczy fakt iż otrzymał potwierdzenie od sojuszu Star Alliance że w pełni spełnia wszystkie wymogi aby uczestniczyć w tym sojuszu jako równoprawna linia lotnicza.

Duża konkurencja na rynku lotniczym sprawia, ze linie wciąż musza dbać i zmieniać swój wizerunek. Obecnie Lot pracuje właśnie nad nową jakością swojego wyglądu. Od zawsze symbolem Lotu był żuraw, teraz do tego obrazu dodaje się wizerunek Fryderyka Chopina, czy kościoła Mariackiego w Krakowie. Lot chce być nowoczesny, ale także chce być przykładem polskości i zakorzenienia w tradycji i kulturze polskiej. Nowe kierunki, otwarcie się na Azję nie oznacza zatracenia tego wizerunku. Ostatnio zostało otworzone pierwsze, odnowione biuro w Krakowie właśnie tej linii lotniczej. Oprócz otworzenia biura do floty Lotu dołączyły nowe samoloty, powstają nowe kierunki, promocje zostają rozszerzone a także powstaje sporo nowych taryf.

Przede wszystkim interesuje się kierunkami krajowymi a w tym przedsięwzięciu mocno wspiera go Eurolot. Eurolot obniża ceny na bilety lotnicze i teraz można kupic bilet już za 99 złotych. To jeszcze nie wszystko, Eurolot również kupił nowe, kanadyjskie samoloty czym znacznie wsparł swoją flotę. Poza tym Eurolot oprócz połączeń krajowych oferuje sporo zagranicznych między innymi do Lwowa.

Działanie różnych linii lotniczych i przewoźników na terenie Polski znacznie wspiera rozwój portów lotniczych. Obecnie buduje się dwa nowe lotniska: port w Modlinie a także port w Lublinie. Inne porty regionalne obecnie też są częściej modernizowane a także powiększane.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.