Jak tanio latać?

Tanie latanie

Perła Karaibów

Kiedy u nas za oknem króluje jesienna plucha lub szczególnie przez nas nie lubiana pani zima, nie warto poprzestawać jedynie na zasłanianiu okien, ale pomyśleć o poprawie sobie nastroju fajnym urlopem w ciepłym zakątku świata. Świetnie na zapomnienie polskich klimatów nadaje się największa wyspa Karaibów, Kuba. Od listopada do kwietnia panuje w niej sucha pora roku w czasie, której od grudnia do kwietnia trwa sezon turystyczny. W okresie od czerwca do października nie myślmy o Kubie, gdyż tworzą się tu w tym okresie tropikalne huragany.

Kuba

Najpopularniejszymi turystycznie miastami i kurortami Kuby są Hawana, Santiago de Cuba, Trinidad, Varadero, Banes, Camagüey, Cardenas, Guantanamo, Matanzas, Moron i Pinar del Rio. Kraj ten posiada przepiękne plaże: Cayo Santa Maria, Playa Los Tainos, plaża w Varadero, Cayo Largo Beach, Cayo Coco. To na nich relaksują się marzyciele o karaibskich wakacjach. Plaże otacza ciepłe lazurowe morze i urocze zatoki. Rajem na ziemi dla plażowiczów jest plaża Varadero, gdzie średnia temperatura powietrza wynosi 35 stopni Celsjusza i przez 12 godzin świeci słońce. Mnóstwo tu hoteli i restauracji, a czas miło można spędzać w klubach salsy i polach golfowych.

Urokliwym zakątkiem jest też Guardalavaca z przepięknymi, piaszczystymi plażami i hipnotyzująco-szumiącymi wodami turkusowego oceanu. Kurort odwiedzają miłośnicy nurkowania, którzy już w odległości ok. 200 m od plaży mogą podziwiać rafy koralowe. Kurort jest mieszanką natury, kultury, historii i rozrywek. W tutejszych muzeach można przyjrzeć się pozostałym po niegdysiejszych mieszkańcach Indianach Taino wiele pamiątek.

Największym miastem Kuby i całych Karaibów jest portowa Hawana, od połowy XX w. będąca ważnym ośrodkiem turystycznym kraju. Liczne zabytki architektury kolonialnej miasta widnieją na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto pospacerować romantycznymi uliczkami Hawany by zrozumieć, dlaczego się w niej zakochał Ernest Hemingway i związał z nią 20 lat swojego życia.

Będąc na Kubie warto zajrzeć do będącego perłą architektury kolonialnej Trynidadu miasta, w którym od połowy XX w. obowiązuje zakaz wznoszenia nowej zabudowy. Żyjący rytmem minionych czasów Trynidad wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy w nim na ulicach w białych bujających fotelach kobiety ze sobą plotkujące, palących cygara i pijących rum mężczyzn, wieczorami oddająych się grze w domino oraz bawiących się w rytmach salsy spontanicznych i odnajdujących w tych rytmach radość życia, Kubańczyków.

Na Kubie istnieje możliwość snorkelingu na rafie koralowej, pływanie katamaranami z towarzyszącymi rejsom delfinami, odbycie wycieczki Jeep Safari do Canimal River, popływania w jaskini Saturno, przejażdżek konnych i skuterami wodnymi. Tanie loty z Warszawy do Hawany wykonuje z międzylądowaniem w Moskwie rosyjski przewoźnik Aeroflot Russian Airlines. Bezpośrednich lotów między naszymi krajami niestety nie ma.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.