Jak tanio latać?

Tanie latanie

Nie do odkochania!

KataloniaKażdego roku coraz więcej turystów odwiedza Hiszpanię, bijąc przy okazji rekordy poprzedniego sezonu. Bezkonkurencyjna jest Katalonia z fascynującą stolicą, Barceloną. To ten region wybiera na wypoczynek największa liczba przyjeżdżających do tego kraju turystów. Oprócz katalońskich miast zakochani jesteśmy i w wybrzeżu Costa Brava. Pas jego piaszczystych plaż latem jest niewyobrażalnie zatłoczony. Ze względu na świetne warunki wybrzeże pełne jest miłośników sportów wodnych.

Kraina skrajności

Na Półwyspie Iberyjskim chętnie też odwiedzamy będącą bramą do kultury Bliskiego Wschodu, namiętną Andaluzję. Leżąca w tym regionie Sewilla jest nie tylko jego stolicą, ale miejscem, w którym narodził się porywający taniec flamenco. To czwarte pod względem wielkości miasto słynie również z największej na świecie gotyckiej katedry. W Andaluzji tak jak w całej Hiszpanii można poznawać unikalne zabytki, warto w tym celu odwiedzić m.in. Kordobę, można też oddawać się błogiemu lenistwu na plażach Malagii, Marbelli czy Nerji, czy poddać andaluzyjskiemu rytmowi życia w Grenadzie, czyli nigdzie się nie śpiesząc, oddając błogiemu lenistwu podczas sjesty, a pozostały czas spędzić na zabawach, a lokali do tańca tu nie brakuje. Grenada jest fascynującą mieszanką kultury europejskiej i świata orientalnego, jest też wyluzowanym miastem studenckim.

Przesycona historią

Wartym uwagi regionem jest Walencja i stolica regionu, o tej samej co on nazwie. Atutem miasta są idealne warunki klimatyczne, śródziemnomorskie wybrzeże i wspaniałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Przedstawicielem tej ostatniej jest Miasto Sztuki i Nauki, czyli kompleks popularno-naukowy i kulturalny, będący jednym z największych na naszym kontynencie. Charakterystyczną jego cechą jest awangardowa architektura, jedna z jego ogromnych budowli przedstawia oko mądrości. Na terenie kompleksu znajdują się m.in. kino IMAX, największe w Europie Oceanarium, Pałac Sztuki im. Królowej Zofii, Muzeum nauki im. Księcia Filipa, otoczony wspaniałymi ogrodami piękny punkt widokowy. Warto poznać i secesyjną część Walencji, zapatrzeć się w bogato zdobione kamienice, dotrzeć do pałacu Palacio del Marqués de Dos Aguas, zajrzeć do Muzeum Ceramiki, do katedry Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i jej kaplicy Świętego Kielicha. To w niej znajduje się kielich, z którego według przekazów pił wino podczas Ostatniej Wieczerzy Chrystus.

Jak dostać się na Półwysep

Do Hiszpanii można przyjechać przemierzając Europę własnym samochodem lub szybciej, a może przy okazji i bardziej opłacalnie, samolotem. Każdy z regionów dysponuje portami lotniczymi, a niektóre z polskimi lotniskami łączą tanie linie lotnicze. I tak, tanie loty do Barcelony z Krakowa, Wrocławia i Poznania serwuje irlandzki Ryanair. Z tym samym przewoźnikiem polecimy też z Krakowa i Wrocławia do Sewilli oraz z Katowic, Krakowa, Modlina i Wrocławia do najpopularniejszego kurortu wakacyjnego Walencji, Alicante.

 

Podobnych stron szukaj w: Katalog Stron Seo i w: Katalog stron oraz tu: Darmowy katalog

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.