Jak tanio latać?

Tanie latanie

Nie dla wszystkich zima jest zła

zimaZima jest sezonem, na który z utęsknieniem czekają miłośnicy sportów zimowych. Wyjeżdżają oni na narty w polskie góry i np. pełne strzelistych szczytów austriackie Alpy. Turyści mogą przyjechać w 190 rejonów Austrii nie tylko dla nart, ale i na tobogany, bobsleje, narty biegowe, curling oraz do szkółek snowboardowych. Dla amatorów m.in. narciarstwa, idealne warunki panują wokół gór Dachstein. Usytuowane tu ośrodki łączy 120 km niezagrożonych lawinami nartostrad, wyciągów i sieć kolejek linowych. Z umieszczonej tu na wysokości 2700 m n.p.m. platformy widokowej rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Oprócz tego formą aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu jest tu paralotniarstwo, wspinaczka, kolarstwo górskie i golf.

Mnóstwo atrakcji do zaoferowania ma centrum Europejskiego Regionu Sportowego Kaprun-Zell-Saalbach. Fani narciarstwa okupują Zell am See, gdzie od grudnia do kwietnia panują idealne warunki śniegowe. Z Zel kolejką linową można wjechać na mający 1964 m n.p.m. szczyt Schmittenhöhe. Roztacza się stąd cudowny widok na miasto Pinzgau, masyw Grossglockner i okazałe szczyty śnieżne Wysokich Taurów. Główną atrakcją regionu jest największy całoroczny stok narciarski w Austrii – Schmiedinger Kees. Dzięki niemu małą wioskę Kaprun, kilka kilometrów na południe od Zell am See, chętnie odwiedzają i polscy narciarze.

Miliony gości każdej zimy ściągają do ośrodków narciarskich zachodniego regionu Austrii. Perłą jego jest stolica Tyrolu, pięknie otoczony górskimi szczytami Insbruck. Oprócz wspaniałej scenerii, w jakiej miasto jest położone, może się ono pochwalić imponującymi średniowiecznymi zabytkami, którym będąc tu warto poświecić trochę czasu. W Insbrucku znajduje się port lotniczy. Wspaniale wyglądają schodzące do lądowania między wysokimi szczytami samoloty. Warto wyszukać tanie loty, by tu przylecieć, i aby z perspektywy pasażera móc z góry popatrzeć na imponujące góry, miasto oraz doznać niesamowitych przeżyć lądując w tak malowniczym krajobrazie. Na ponad 2 tys. m ponad miastem od północy wznosi się łańcuch Karwendel, na południu Insbruck ograniczają dwa masywy: Patscherkofel i Nockspitze.

Niezbyt trudne 60 km nartostrad, snowboard, nauka jazdy na nartach, barwne życie nocne, 18 wyciągów to atuty uroczej tyrolskiej wsi, St Johann. Dla amatorów narciarstwa biegowego ponad 100 km tras oraz 25 km nartostrad i 14 wyciągów czeka na turystów w tyrolskim Seefeld. Znany z corocznego Pucharu Świata ośrodek St Anton am Arlberg oferuje im 260 km nartostrad, w tym kilka dla zaawansowanych, znakomite miejsca après-ski i 37 wyciągów. Dolina Stupai znana jest głównie wśród snowboardzistów, gdzie na lodowcu nawet latem można uprawiać sporty zimowe. Dysponuje 68 km nartostrad i 28 wyciągami. Teren Innsbruck bardziej jest dla wędrowców. Jest tu oczywiście 25 km naprawdę pięknych nartostrad i 7 wyciągów. To zaledwie Tyrol, a na miłośników białego szaleństwa czeka również wschodnia część Austrii, w tym uroczy Kraj Salzburski.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.