Jak tanio latać?

Tanie latanie

Najlepsze z najlepszych na świecie

Lotniska ŚwiataMająca swoją siedzibę w brytyjskiej stolicy Londynie firma Skytrax, 18 czerwca br po raz kolejny przyznała nagrody w kategorii Najlepsze Linie Lotnicze i Najlepsze Lotniska Świata. Prestiżowym tytułem najlepszej linii lotniczej świata 2013 roku nagrodzony został dubajski przewoźnik lotniczy Emirates Airlines, a najlepszym portem lotniczym po raz czwarty uznano Lotnisko Changi w Singapurze. Przyznanie w ponad 40 kategoriach nagrody Skytrax World Airline Awards są końcowym efektem głosujących ze 160 państw świata, 18 mln pasażerów, którzy samolotami przemierzali kulę ziemską, między lipcem 2012 roku a czerwcem 2013 roku, nie tylko w wypoczynkowych celach, ale i w służbowych interesach.

Wnikliwy badacz rynku

Działający od 1989 roku Skytrax jest prowadzącą badania pasażerskich linii lotniczych z całego świata firmą konsultingową. Co roku odznacza ona Najlepsze Linie Lotnicze i Najlepsze Lotniska liczbą od 1- 5 gwiazdek. Przyznane nagrody opiera na wynikach badań, w przypadku przewoźników na podstawie badań ponad dwustu linii lotniczych świata, a w przypadku światowych portów lotniczych na podstawie wydanych przez podróżnych opinii. Skytrax posiada forum, gdzie każdy pasażer może wyrazić swoje zdanie na temat linii lotniczych, którymi podróżował, jak i lotnisk, na których był obsługiwany. Firma prowadząc swoje badania ocenia związanych z transportem lotniczym szereg elementów, na przykład prezencję załogi, catering i pokładowe rozrywki.

Najlepszy przewoźnik świata

W ubiegłym roku tytuł najlepszego przewoźnika przypadł linii Quatar Airways. Teraz laur ten zagarnęły dla siebie linie lotnicze Emirates Airlines, który nagrodzono również w kategorii najlepszego systemu rozrywki na pokładzie. Obydwie linie oferują nam z lotniska Chopina w Warszawie przeloty do portów lotniczych w Dubaju i Ad-Dauha. W pozostałych kategoriach uplasowały się: Etihad Airways uznano za najlepszą linię dla podróżujących pierwszą klasą, Qatar Airways ma najlepszą klasę biznes, Garuda Indonesia pochwalić się może najlepszą klasą ekonomiczną, Cathay Pacific Airways zapewnia najlepszą obsługę, Thomson Airways uznano za najlepsze linie wypoczynkowe, Dragonair za najlepsze linie regionalne, Transaero Airlines są liniami, które najbardziej się poprawiły, ANA All Nippon Airways serwuje najlepsze usługi lotniskowe, najlepszą tanią linią lotniczą świata okazała się AirAsia, a najlepszym aliansem lotniczym jest Oneworld Alliance. Na naszym kontynencie najlepszymi liniami w półn. części okazał się Finnair, w płd. Turkish Airlines, we wsch. Aeroflot, w zach. Lufthansa, najlepszą europejską niskokosztową są linie lotnicze Norwegian, Aegean Airline jest najlepszą linią regionalną, z kolei KLM nagrodzono za najlepszą załogę, a Turkish Airlines wyróżniono też za najlepszy catering w klasie biznes. Nasz narodowy przewoźnik nie widnieje ani w pierwszej dziesiątce najlepszych linii w Europie, ani się nie znalazł w pierwszej setce światowego rankingu.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.