Jak tanio latać?

Tanie latanie

Na Wyspie Dominice

DominikanaCzyste plaże, cudowne wulkaniczne krajobrazy, przepiękne liczne wodospady, jeziora, rzeki, nieskazitelnie czysta przyroda, jest tym co przyciąga turystów na oddaloną od nas o blisko 8,5 tys. km Dominiki. Żyje w niej wiele unikalnych gatunków zwierząt i roślin. Symbolem narodowym tego kraju jest kwiat Bwa Carib.

Wyspa jest pełna atrakcji, najwięcej jej mają amatorzy nurkowania, otaczają ją wspaniałe rafy koralowe, będące dla nich rajem. Prawdziwą przygodę można tu przeżyć podczas wyprawy po tropikalnych lasach, w których m.in. można wśród koron drzew przejechać się kolejką linową i przy okazji podejrzeć życie przeogromnej ilości różnorodnych ptaków, w szczególności upodobały sobie wyspę dwa gatunki papug. Znana jest z karnawałowej corocznej imprezy The Real Mas, podczas których uczestnicy prezentują się w kolorowych strojach i regionalnych unikalnych maskach. Przeżyciem jest też wyprawa po Atlantyku, podczas której można się przyjrzeć wielorybom i delfinom.

Stolica Dominiki, Roseau jest głównym centrum turystyczno-wypoczynkowym. Atrakcją miasta jest ogród botaniczny i drugi ogród State House. Znajduje się tu duży port morski, rybacki i lotnisko. Niestety z Polski nie możemy liczyć na tanie loty na tę wyspę. Miasto Roseau jest świetną bazą wypadową do organizowanej w głąb lądu wyprawy jepp safarii.

Niespotykaną atrakcją Dominiki jest znajdujące się na uznawanym za miejsce światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO, Morne Trois, podgrzewane ulatniającymi się podziemnymi gazami górskie jezioro oraz drugie największe na świecie gorące źródła mineralne. Na terenie są też inne jeziora, Wodospady Middlehams, Dolina Spustoszenia i Szmaragdowy Basen Emerald Pool, gdzie niewielki wodospad wpada do pięknego szmaragdowego wodnego zbiornika.

Wioska Karaibów, będąca rezerwatem pradawnych mieszkańców wyspy, dowiemy się jak ich życie niegdyś wyglądało. Dzisiejsi mieszkańcy rezerwatu starają się podtrzymać swoją kulturę i zwyczaje, dzięki temu można choć na chwilę cofnąć się w czasie. Ich domostwa, w kształcie odzwierciedlają te pierwotne. Wioskę otaczają wodospady, które wraz z przepływającą przez nią rzeką dodają rezerwatowi niezaprzeczalnego uroku.

Na niewątpliwie unikalnej i atrakcyjnej Dominice można spędzić wyjątkowe i wymarzone wakacje. Panujący na niej klimat jest bardzo wilgotny, a letnie temperatury od zimowych różnią się zaledwie kilkoma stopniami.

Dominikana

Posted under: Podróże

Tagged as: , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.