Jak tanio latać?

Tanie latanie

Na podbój Stanów Zjednoczonych: Queens

Queens to jedna z pięciu dzielnic Nowego Jorku, uznawana za największy okręg miasta. Mieszka tam kilka milionów ludzi, a ich liczba zwiększa się również pod natłokiem przybywających turystów. Dzielnica Queens jest także znana z wielu produkcji filmowych takich jak na przykład: „Książe w Nowym Jorku” czy serialu „King of Queens”. To zdecydowanie najbardziej zróżnicowana etnicznie i kulturowo część Nowego Jorku.

queens new york

W Queens znajdują się dwa porty lotnicze LaGuardia Airport i John F. Kennedy International Airport. Bilety lotnicze z warszawskich lotnisk do Nowego Jorku, dokładniej na lotnisko poświęcone Kennedy’emu kosztują: 1092 zł na pokładzie linii Aer Lingus, za 1888 zł zabierze nas niemiecka linia lotnicza airberlin. Bezpośrednie połączenie dostępne jest w ofercie Polskiej Linii lotniczej LOT, w cenie 2264 złotych, podobną kwotę zapłacimy wybierając linię Emirates. Jak ma się sytuacja w innych polskich miastach? Wiadomo, że w okresie zimowym ceny mogą drastycznie podskoczyć, ale sprawdźmy ceny obowiązujące w grudniu 2014 roku. We Wrocławiu i Katowicach najtańsze loty oferują nasz rodzimy LOT, nieco ponad dwa tysiące złotych. Z Rzeszowa natomiast podobną kwotę jak w poprzednich miastach oferuje nie tylko LOT, lecz także airberlin i Emirates. Lecąc z Gdańska powinniśmy wybrać airberlin- przewoźnik oferuje najtańsze ceny biletów do Queens.

Miejsca, których nie możemy pominąć będąc w tej dzielnicy Nowego Jorku to między innymi stadion baseballowy Citi Field. Głównie swoje mecze rozgrywa tam zespół New York Mets, jednak oprócz wydarzeń sportowych arena służy również rozwojowi kultury miasta. Citi Field gościło, bowiem na przykład jednego z Beatlesów: Paula McCartneya czy zespół Dave Matthews Band. Rozegrano tam także mecz piłkarski! Drużyny, które zmierzyły się w futbolowym wyzwaniu to Grecja i Ekwador (padł remis 1:1). Mecz i organizowane koncerty były naprawdę dużym wydarzeniem a obejrzało je ponad czterdzieści tysięcy widzów- pojemność stadionu to 4200 miejsc. Inne miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić to między innymi Queens Museum, Queens Zoo czy Museum Of Moving Image. Queens jest także mekką dla fanów tenisa ziemnego, to tam dorocznie odbywają się zawody US Open. Impreza zaliczana jest jako jeden z czterech turnieji Wielkiego Szlema, rozgrywane są one na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.