Jak tanio latać?

Tanie latanie

Miłość nie jedno ma imię

 most Ponte MilvioNiedługo 14 luty i kolejny raz będziemy świętować dzień Świętego Walentego, czyli dzień zakochanych. Miłość jest jednym z najpiękniejszych uczuć, jakie możemy odczuwać, i jakim możemy zostać obdarowani. Kiedy się zakochujemy najczęściej wtedy przestajemy spać, jeść, a wszystkie nasze myśli krążą wokół kochanej osoby i bez końca chcemy z nią przebywać. Bywa, że zakochanie spada na nas niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba. Bywa też, że tę miłość sobie idealizujemy i widzimy ją przez różowe okulary, czyli nie dostrzegając jej wad. Najważniejsze w życiu jest być szczęśliwym, umieć docenić to szczęście i robić wszystko by go nie stracić.

Walentynki są szczególnym dniem dla zakochanych par i małżeństw. Są też okazją dla tych, którzy kochają, ale nie odważyli się jeszcze oficjalnie przyznać do tego. Dzień Zakochanych daje im możliwość wyjawienia tego wyznania ukochanej osobie. Nie tylko słowna forma jest wyznaniem uczucia, bowiem o naszej miłości i w naszym imieniu mówić mogą w Walentynki drobiazgi różnej postaci, niekiedy zdradzające więcej niż tysiąc słów. Pomysłów walentynkowych wyznań jest bardzo dużo, więc zaimponować swoim bliskim możemy na wiele sposobów. Jednym z najczęstszych stały się bilety lotnicze w romantyczne zakątki Europy, najczęściej do Werony, Wenecji i Paryża.

Na Walentynki nadaje się także położone we flamandzkiej części Belgii, średniowieczne miasteczko Brugia, oczarowujące znajdującą się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, historyczną starówką. W Brugii można w panującej tu kameralnej atmosferze spacerować z ukochaną osobą po brukowanych średniowiecznych uliczkach. Są tu też, jak i w Wenecji kanały, a niesamowitych doznań przysporzy wam rejs po nich. Warto byście również odwiedzili słodkie Muzeum Czekolady, gdzie mistrz ceremonii stworzy dla was zakochanych specjalny zestaw czekoladek. A na wieczór zaplanuj kolację przy świecach w jednej z wielu klimatycznych restauracji, serwujących belgijskie specjały i belgijskie piwo.

Na uczczenie Walentynek nadaje się też jedno z najbardziej romantycznych miast świata, Rzym. Zakochani obowiązkowo odwiedzają położony na północ od centrum miasta most Ponte Milvio, na którym wieszają kłódki miłości z wypisanymi swoimi imionami. Zamknięcie ich na kluczyk i wrzucenie go to nurtu Tybru jest symbolem przypieczętowanego uczucia. Symboli tych wisi na moście tyle, że jego konstrukcja niemal się ugina pod ich ciężarem. Z kolei Fontanna di Trevi nagromadziła wiele monet, jakie zakochani do niej wrzucają, aby zapewnić sobie powrót do Rzymu we dwoje. Poza tym miasto zachęca do romantycznych spacerów. Możemy tu również zafundować sobie rejs po Tybrze, zjeść przy muzycznym akompaniamencie wspaniałą kolację z symbolizującym miłość czerwonym winem.

Jeśli wybieramy Brugię, musimy najpierw dolecieć z Polski do Brukseli samolotem, a potem jechać dwie godziny pociągiem. Do Rzymu istnieje wiele połączeń lotniczych, w tym i serwujących tanie loty, niskokosztowych przewoźników.

 most Ponte Milvio

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.