Jak tanio latać?

Tanie latanie

Lato! Lato będzie!

LatoI znów oszaleje nasze ciało i nasze serce! Sezon letni jest tym, który najchętniej wykorzystujemy na odpoczynek, urlop, na łapanie energii, optymizmu, na oderwanie się nie tylko od pracy, ale życia codziennego, obowiązków. Porządnie od tego wszystkiego się odłączymy tylko wyjeżdżając na wakacje. Ich cel oczywiście zależeć będzie od zasobności naszego portfelu. W tym roku kryzys daje się odczuć i nam, co jest widoczne w zainteresowaniu wycieczkami zagranicznymi w biurach podróży. Czyżbyśmy naprawdę zamierzali zrezygnować realizacji wakacyjnych marzeń? Oby nie! Bo przyjdzie kolejna zima i trzeba się do niej porządnie przygotować i zasilić na tę zimną i ponurą porę roku nasze baterie.

Może nie będzie aż tak źle!

Ubiegłoroczny sezon wakacyjny, wbrew przewidywaniom powściągliwych sceptyków, dla turystki sezon wakacyjny okazał się być pomyślmy. Wychodzi na to, że nie przeraziła nas wizja kryzysu i nawet o wiele chętniej wybieraliśmy się w podróże międzykontynentalne niż w 2011 roku. Aż o 90 proc. więcej niż w nim wyjeżdżaliśmy w 2012 roku do Egiptu. Na pierwszym miejscu uplasowała się jednak Turcja, będąca wśród celów naszych wakacji numerem jeden. O 22 proc. więcej nas ją odwiedziło, niż rok wcześniej. W minionym roku trzecie miejsce zajęła Tunezja. Od lat są to w rozsądne w cenach kierunki wakacyjne.

Wakacyjne czołówki

W 2013 królować będzie znów kraj faraonów, który wybiera 20 proc. podróżnych tego sezonu. Za nim uplasowała się od lat pożądana w kierunkach turystycznych, Turcja. W tym roku, skusimy się ochoczo na mniej popularne miejsca i bardziej egzotyczne, zapuścimy się do Kenii i na Dominikanę oraz wylądujemy w Tajlandii oraz na Wyspach Zielonego Przylądka. Hitem zapuszczenia się w najdalsze rejony świata ma być w tym roku Bangkok. Nie kursują niestety na tych dalekich kierunkach tanie linie lotnicze typu Wizz Air czy Ryanair, a jedynie regularni przewoźnicy. Nie ma też do nich bezpośrednich lotów, ale z jedną, dwoma lub więcej przesiadkami. Te z jedną są oczywiście o wiele tańsze. Do łask urlopowych kierunków wśród Polaków, wraca Europa i o dziwo nie chodzi tu o Hiszpanię czy Włochy, ale naszych południowych sąsiadów: Czechy i Słowację, których magii do tej pory zbytnio nie docenialiśmy. Coraz większą popularnością z roku na rok cieszą się Bałkany, piękna Chorwacja i rozkwitającą Czarnogóra.

Wybór środka lokomocji

Mimo sporych kosztów paliwa, coraz częściej podróżujemy własnym samochodem, jednak podróżowanie samolotem, nadal jest w czołówce najbardziej popularnych, najwygodniejszych i najbezpieczniejszym środków transportu. Korzystając z samolotów zależy nam na tym, aby podróż nie trwała długo, a była przyjemna. Przeciwieństwem w jakości standardów podniebnego pokonywania dalekich odległości jest autokar, w których podróż najczęściej bywa bardzo męcząca. Za korzystaniem z podróży samolotem przemawiają tanie bilety lotnicze, które w porównaniu do czasów sprzed kilkunastu lat, są naprawdę dużo tańsze.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.