Jak tanio latać?

Tanie latanie

Kochasz góry, musisz tu przyjechać

Mont BlancNajwiększy obszar narciarski świata to nasze europejskie szczyty Alp, w których znajdują się najnowocześniejsze ośrodki sportowe. Jednym z popularniejszych regionów jest usytuowany na pograniczu Francji i Szwajcarii region Rodan-Alpy, przyciągający amatorów zimowych szaleństw 18 ośrodkami, prawie 6 tysiącami tras zjazdowych, 180 stacjami i najwyższym szczytem Alp i Europy, Mont Blanc. W ośrodkach regionu goście mają do dyspozycji szkółki narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie, restauracje, bary, dyskoteki, fitness cluby, baseny, a nawet miejsca zabaw dla nastolatków i przedszkola dla najmłodszych.

Region ten to także przepiękne tereny naturalne, osiem regionalnych parków przyrodniczych, wąwozy Gorges de l’Ardèche, przepływająca przez niego rzeka Rodan, winnice, pola lawendy i gaje oliwne. Szukają w nim wytchnienia od codzienności zwolennicy aktywnego trybu życia. Znajdą w Rodanie doskonałe tereny do pieszych górskich wędrówek, trasy do jazdy na rowerach górskich, można tu też uprawiać paralotniarstwo i kajakarstwo. Wędkarzom radość przynosi łowienie ryb w nurtach tutejszych rzek. Region Rodan-Alpy to także drugi najważniejszy region golfowy Francji, liczący ponad 60 pól. Trzykrotnie był gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich.

Regionem nie będą zawiedzeni wielbiciele sztuki i kultury. Zachwycą ich jego miasta sztuki, m.in. wpisany na listę światowych zabytków kultury UNESCO Lyon, a także Grenoble, Chambéry, Annecy i Saint-Etienne. Zachwyci się tu także nasze podniebienie, kosztujące znakomitych smakołyków kuchni francuskiej i o niepowtarzalnym smaku win, Beaujolais czy też Côtes du Rhône. Region liczy sobie wiele renomowanych punktów gastronomicznych. Specjalnością tutejszą są m.in. należące do najwspanialszych we Francji sery: rigotte, beaufort i picodon.

A jak dotrzeć do regionu Rodan-Alpy? Dzięki gęstej sieci autostrad, znakomitym połączeniom kolejowym i dwóm międzynarodowym lotniskom w Lyon i Grenoble, na których lądują także przewoźnicy oferujący tanie loty, Europa ma z nim świetne połączenie. W dodatku dobrze rozwinięta sieć połączeń komunikacyjnych daje także możliwość bezproblemowego i szybkiego przemieszczania się w obrębie samego regionu.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.