Jak tanio latać?

Tanie latanie

Kierunek – Berlin

Stolica zachodnich sąsiadów Polski zalicza się do jednych z najczęściej przez nas odwiedzanych. Dzięki otwartej autostradzie A2 w miarę szybko możemy pokonać trasę do Berlina, w miarę, bo jednak obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Zdecydowanie szybciej i bez mandatów dotrzemy do niemieckiej stolicy samolotem. Posiada ona dwa czynne międzynarodowe porty lotnicze: Schonefeld i Tegel, które obsługują linie lotnicze całego świata.

Berlin

Połączenia z Polski

Z Polski rejsów do Berlina nie obsługują żadne tanie linie lotnicze. Bezpośrednie połączenie z tym miastem mamy w ok. półtorej godziny z Lotniska Warszawa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, w takim samym czasie odbędziemy do Berlina podróż z niemieckim przewoźnikiem Air Berlin z Lotniska Kraków, a niewiele ponad godzinę z tymi samymi liniami lotniczymi znajdziemy się w niemieckiej stolicy wylatując z portu lotniczego Gdańsk. Wszystkie trzy połączenia dotyczą Portu Lotniczego Berlin-Tegel. Jeżeli zależy nam na tanim locie do Berlina, powinniśmy być na bieżąco z ofertami tych dwóch przewoźników.

Z dwóch – jeden trzeci, czyli rewolucja berlińskich lotnisk

W przyszłym roku w marcu, lotniska berlińskie: Schoenefeld i Tegel czeka wielka przeprowadzka. Oba, bowiem przeniosą się do jednego, budowanego od 2006 r., nowego międzynarodowego portu lotniczego niemieckiej stolicy: Portu lotniczego Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta.

Swoją działalność lotnisko miało rozpocząć w czerwcu tego roku, jednak z powodu problemów z systemem ochrony przeciwpożarowej jego otwarcie zostało przełożone na 17 marca 2013 r. Już są sprzedawane przez linie lotnicze, umożliwiające w tym okresie przybycie na nowe lotnisko, bilety lotnicze. W momencie otworzenia tego lotniska, automatycznie zostanie zamknięty port Berlin-Tegel.

Tak naprawdę jest to już któryś z kolei przesunięty termin jego otwarcia, bo pierwotnie miało ono nastąpić w listopadzie 2011 r., a w obecnym obsługiwać udających się do Polski i na Ukrainę na Euro 2012 kibiców.

Po portach we Frankfurcie nad Menem i Monachium lotnisko Berlin-Brandenburg będzie trzecim, co do wielkości w Niemczech. Nowy stołeczny port lotniczy Niemiec położony jest przy autostradzie A113, na południe od portu lotniczego Schönefeld. Będzie on wykorzystywał południowy pas startowy tego lotniska. Północny został wyłączony z użytkowania, bo przecięła go autostrada. Na początku nowe lotnisko obsługiwać będzie do 27 mln. pasażerów rocznie. Potem, po ewentualnej rozbudowie, da radę i 50 mln.

Port lotniczy Berlin-Tempelhof

Było to do 30 października 2008 r. trzecie berlińskie lotnisko, położone zaledwie 4 km od centrum miasta. Dziś pełni ono rolę parku miejskiego, jego pasy startowe wykorzystują biegacze, rolkarze i rowerzyści, a wydzieloną i ogrodzoną część trawnika odwiedzają osoby ze swoimi czworonożnymi pupilami. Ogrodzony i niedostępny dla postronnych osób jest terminal byłego lotniska. Według planów w przyszłości powstanie tu prawdopodobnie stadion piłkarski lub park rozrywki.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.