Jak tanio latać?

Tanie latanie

Jak i gdzie się bawić

Warto czasem oderwać się od przytłaczającej codzienności i wybrać w towarzystwie przyjaciół do kina, teatru, albo na coraz bardziej będące w modzie kręgle. Świetną formą rozrywki są też aquaparki i parki rozrywki, z którymi to Polska jest akurat nieco w tyle. Na świecie parki rozrywki są prawdziwymi aglomeracjami, w których każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Największe znajdują się oczywiście na drugiej półkuli w Ameryce, ale i nasz kontynent ma się czym pochwalić. Pierwsze w Europie wesołe miasteczko powstało w XVI w. w Klampenborg w Danii. Niewielu na świecie wie, że pierwowzór podnoszącej adrenalinę kolejki górskiej, czyli rollercoaster, wywodzi się z Rosji. To w niej już w XV w. budowano w Sankt Petersbursgu do jazdy sankami lodowe tory z górami i dolinami.

Disney World Floryda

Największe w USA

Disney World na Florydzie jest największym na świecie parkiem rozrywki z kilkunastoma tematycznymi parkami. Na ponad 100 km kw. krążą wewnętrzne kolejki i autobusy, a miedzy portem lotniczym w Orlando i parkiem kursuje specjalny pociąg. Każdego roku Disney Word odwiedza 50 mln oczarowanych parkiem ludzi. Oczywiście najwięcej uciechy mają z niego dzieci. Jeśli będziemy mieli okazję pojechać na Florydę, nie odmawiajmy sobie wizyty w tym świecie fantazji, baśni, dzikiego zachodu, magicznych dżungli, a nawet przyszłości. Centralnym punktem Disney Word jest Pałac Kopciuszka, od którego odchodzi ulica Main Street. Wszystkie nawet te realne budowle mają tu w sobie coś z iluzji kreskówek. Z kolei w parku rozrywki Great Adventure w stanie New Jersey znajduje się największy rollercoaster świata. Rozpędzające się ponad 200 km/h wagoniki kolejki górskiej, wjeżdżają na wysokość 139 m, a po chwili zjeżdżają 127 m miejscami pionowo w dół, po mającej 90 stopni stromiźnie. Śmiałkowie w czasie przejażdżki doznają przeciążenia o wartości 5G.

Park Europa

Tak nazywa się największy park rozrywki na Starym Kontynencie, który znajduje się w południowo-zachodnim zakątku Niemiec, nieopodal francuskiej granicy i Strassbourga, w Rust. Niestety jest on otwarty jedynie sezonowo i jest to przyczyną, iż więcej osób odwiedza w ciągu roku podparyski Disneyland, jednak w sezonie to on bije rekordy odwiedzających. Uciechy z niego pełno mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Park Europa dysponuje największym na kontynencie rollercoasterem. Mierzy on 73 m wysokości, rozpędza się do prędkości 130 km/h z przeciążeniem 4G. Atrakcją jest też Euro-Mir, 10 różnych kolejek, 5 zjazdów wodnych, rejs parowcem, można tu też przeżyć kilka minut na Syberii, pojeździć na torze na wzór Silverstone, a nawet pofrunąć skonstruowanej przez Leonarda da Vinci maszynie latającej. Nasi Zachodni sąsiedzi mają jedne z największych w Europie parków rozrywki. Jechać do nich możemy samochodem, albo oszczędzając czas, możemy wykorzystać połączenia tanie loty, których z Polski nie brakuje. Najbliższy nowoczesny park rozrywki to Heide-Park między Hanowerem a Hamburgiem.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.