Jak tanio latać?

Tanie latanie

Frankfurt to nie tylko targi

Commerzbank TowerPołożony nad Menem Frankfurt jest miejscem odbywających się każdego roku największych branżowych targów o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu, a także ciekawych imprez. Dla miłośników motoryzacji największą wagę mają samochodowe targi Internationale Automobilausstellung, dla amatorów muzyki ważne są z kolei targi muzyczne, dla pasjonatów książek – targi książki, a miliony wiernych fanów przyciąga frankfurcki Festiwal Muzeów.

W czasie II wojny światowej miasto mocno ucierpiało, tracąc m.in. prawie wszystkie historyczne obiekty na Starym Mieście. Niewiele z nich zostało potem odbudowanych. Zabytkowymi budynkami miasta frankfurterek i parówek jest będący siedzibą galerii sztuki Kamienny Dom, następnie Dom Goethe’go, Ratusz, w którym na uwagę zasługuje Sala Cesarska, kościół gotycki św. Bartłomieja, kościoły św. Mikołaja i św. Pawła, a także malownicze kamieniczki.

Patrząc na panoramę zaliczanego do jednej z najważniejszych na świecie metropolii finansowych Frankfurtu bez wątpienia odbiera się go za niezwykle nowoczesne miasto, do złudzenia przypominające wręcz Nowy Jork. Zapełniają go przekraczające 150 metrów pełniące rolę biurowców drapacze chmur. Dwa z nich, Commerzbank Tower i Messeturm, są najwyższe na terenie całej Unii Europejskiej. Fantastyczne widoki na miasto, men i góry Taunus rozpościerają się z usytuowanego na 200-metrowej wysokości tarasu restauracyjnego wieży widokowej Maintower.

Wielką rolę odgrywa we Frankfurcie największy w Niemczech pod względem obsługi pasażerów i najruchliwszy w świecie międzynarodowy port lotniczy. Na jego terenie znajduje się główna baza niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Jeśli interesują nas tanie loty do Frankfurtu powinniśmy śledzić oferty tego kursującego między Gdańskiem, Poznaniem, Rzeszowem, Warszawą, Wrocławiem, a tym miastem przewoźnika, a także niskobudżetowych linii lotniczych Germanwings. Mega atrakcją okazać się może zwiedzanie tego jednego z największych węzłów komunikacyjnych świata. Między dwoma pasażerskimi terminalami portu kursuje bezpłatna naziemna kolejka Sky Line.

To niemieckie miasto pod wieloma względami uważane jest za jedno z najciekawszych w kraju i to nie tylko z powodu odbywających się w nim targów wystawienniczych, czy pochodzących stąd słynnych kiełbasek frankfurterek. Patrząc na jego panoramę nocą można się nim głęboko zachwycić. Jednak, aby zweryfikować wszelkie opinie o Frankfurcie nad Menem trzeba go po prostu odwiedzić.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.