Jak tanio latać?

Tanie latanie

Ferii czas!

Festiwal Rzeźb LodowychW Polsce obecnie trwa okres ferii zimowych. Wiele promocyjnych ofert linii lotniczych na tanie loty w fascynujących kierunkach świata udostępniają przewoźnicy, jednak polskie parki i centra rozrywki przygotowały dzieciom tyle atrakcji, że warto w tym roku naszym pociechom odpoczywać od zajęć szkolnych na miejscu. Nie ma potrzeby wyciągać ich do ciepłych krajów, bo dobra i aktywna zabawa jest dla nich omalże na wyciagnięcie ręki tu w Polsce.

Bez względu na obecność śniegu w Ochabach na Śląsku czeka na dzieci w feriowe dni super atrakcja w Dream Parku, który pod hasłem Festiwal Rzeźb Lodowych zamieni się krainę z epoki lodowcowej. Z bliska będzie można się przyjrzeć wkomponowanym w zimową aranżację wspaniałym, misternie wykutym w lodzie figurom. Ekspozycję oglądać można będzie do 11 marca. Dla chętnych dzieci w każdą sobotę i niedzielę odbywać się będą warsztaty rzeźbienia w lodzie i będzie też można zobaczyć jak rzeźbią w nim artyści.

W opolskim Krasiejowie na spotkanie z dziećmi czekają dinozaury. Warto tu przyjść i zobaczyć jak te stwory wyglądały. Miłośnicy prehistorii na półtorakilometrowej długości ścieżki edukacyjnej mają szansę zapoznać się bliżej z prawie dwustoma modelami płazów i gadów z blisko siedemdziesięciu różnych gatunków. Jura Park jest największym tego typu w Europie. Na jego terenie znajduje się jedyne na świecie, stojące nad czynnym stanowiskiem Muzeum Paleontologiczne, w którym zobaczymy rekonstrukcję szkieletu jak dotąd najstarszego odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis.

Łódzkie Centrum Experymentarium, czyli bardzo ciekawe centrum rozrywki i nauki, zorganizowało na okres ferii dla dzieci półkolonie. W ich trakcie chętne dzieci w wieku 7-13 lat będą mogły uczestniczyć między innymi w warsztatach chińskiej kaligrafii, pojedynkach na laserowej arenie, interaktywnych lekcjach tematycznych. Półkolonie trwać będą od 30.01. do 10.02. W tym okresie będą organizowane dni tematyczne: dzień odkryć, gier i sportu.

Z kolei, jeśli w Górach Świętokrzyskich dopisze śnieg to w ferie dzieci będą mogły sobie śmigać na sankach i nie tylko. W sezonie zimowym działa tu stok narciarski Szwajcaria Bałtowska, a chętni wzięcia udziału w zimowych sportach mają do dyspozycji dwie trasy narciarskie. Nowicjusze w jeździe na nartach na miejscu maja do dyspozycji szkółkę narciarską, jak i wypożyczalnię pełnego sprzętu.

A na koniec oferta dla zakochanych w bajkach. Niesamowitą przygodą może się okazać wizyta w Parku Świętego Mikołaja w Krainie Bajek w Zatorze. Oprócz codziennej od godz. 13-16 parady bajkowych postaci i spotkania ze Świętym Mikołajem, czeka tu na dzieci wiele niezwykłych atrakcji. Poznają m.in. prowadzącego w 3D interaktywne zajęcia połączone z show zabawnego skrzata Sylwestrzaka, odbędą też niezwykłą podróż do bajkowej krainy, odwiedzając po drodze bohaterów z kilkunastu znanych bajek, mogą też uczestniczyć w warsztatach tematycznych, prowadzonych przez elfy. Dodatkowymi atrakcjami są m.in. Mikołajowy Wulkan Zapomnienia do spalania złych uczynków i Gwiezdna Wyrzutnia.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.