Jak tanio latać?

Tanie latanie

Emirates: Więcej pasażerów do Dubaju

Uruchomione ponad rok temu przez linie Emirates, połączenie Warszawa-Dubaj bardzo spodobało się pasażerom. Zainteresowanie klientów jest tak duże, że przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich postanowił zrobić kolejny krok naprzód. Emirates planuje wymianę obecnej maszyny na większą mogącą pomieścić więcej. Większy samolot oznacza więcej paliwa, ale także więcej sprzedanych biletów lotniczych, dlatego cena, co ucieszy pasażerów, nie uległa zmianie.

emirates airlines

Polski menadżer linii potwierdził, że połączenie Warszawa-Dubaj spełniło oczekiwania Emirates. Wprowadzenie od 1 czerwca większego samolotu jest naturalnym krokiem, dzięki któremu linia zarabia, a pasażerowie są zadowoleni. Przez pierwszy rok połączenie ze stolicy naszego kraju do Dubaju obsługiwane było przez samolot Airbus A330- na jego pokładzie mieściło się około 237 pasażerów. Teraz natomiast do Dubaju ze stolicy możemy polecieć większym Boeingiem 777-200, w towarzystwie 345 podróżnych. Oczywiście zmianie towarzyszy również jeden problem, którym jest zmniejszenie komfortu pasażerów podczas lotów. Airbusy wyposażone były między innymi w klasę pierwszą, jednakże jak na razie klienci Emirates będą musieli na takąż poczekać. Boeing 777-200 posiada jedynie klasę ekonomiczną oraz biznes. Tak więc do naszej dyspozycji są na chwilę obecną 304 miejsca w klasie ekonomicznej oraz 42 w biznesowej. Gdzieniegdzie można usłyszeć spekulacje na temat pierwszej klasy, ponoć ma ona powrócić dopiero w listopadzie bieżącego roku.

Wprowadzenie Boeinga na tej trasie jest również wydarzeniem dla warszawskiego portu lotniczego Okęcie, bowiem samolot w barwach linii lotniczej Emirates jest największą maszyną pasażerską na lotnisku. Jeśli chodzi o rozkład lotów nic się nie zmienia, nowy statek powietrzny przewozi pasażerów tak jak wcześniejszy Airbus, to znaczy codziennie z wyjątkiem czwartków. Władze linii chwalą połączenie, twierdząc, że głównie samo w sobie jest korzystne. To ważny punkt na mapie turystycznej, nie zabraknie również klientów wybierających się tam w celach biznesowych. Niewielka część pasażerów traktuje ten rejs jako przesiadkę. Nieliczni dopiero w Dubaju wybierają konkretny kierunek lotu. Co jest tego powodem? Dzieje się tak, gdy pasażerowie mają problemy związane z trudno dostępną destynacją. Przewoźnik Emirates oferuje z Dubaju bardzo ciekawą siatkę połączeń, najczęściej samoloty kursują na Sri Lankę, Malediwy, Seszele a także do Tajlandii czy Indonezji.

Maciej Pyrka mówi również, że Dubaj to miasto przedsiębiorcze, interes dobrze się tam kręci, dlatego też coraz więcej polskich firm decyduje się na poszerzenie swoich możliwości. Spółki wyrażają chęć podbicia rynku zagranicznego. W mniejszym bądź większym stopniu może w przyszłości okazać się to opłacalne zarówno dla firm jak i ich konsumentów.

emirates airlines

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.