Jak tanio latać?

Tanie latanie

Drożej, ale wciąż atrakcyjnie

Wizz AirTanie bilety lotnicze niskobudżetowych przewoźników branży lotniczej zaczynają iść w górę. Nie musimy się jednak tego zbytnio obawiać, bo ich stawki dalej będą konkurencyjne dla regularnych linii lotniczych. Europejski rynek transportu lotniczego przechodzi kryzys finansowy, czego głównym powodem jest wysoka cena za paliwo. W walce o klienta muszą ze sobą konkurować, oferując im promocyjne stawki, ale wiadomo, że poniżej pewnego poziomu zejść nie mogą, bo oznaczałoby to, że musiałyby dokładać do interesu.

Podwyżki Wizz Air

Jak zapowiada przewoźnik, u tych węgierskich tanich linii lotniczych więcej zapłacimy za bilety lotnicze. Po swojej ostatniej promocji, zniosły one o 20 zł obniżkę, jaką oferował po wprowadzeniu płatnego bagażu podręcznego. Opłata za odprawę biletowo-bagażową na lotnisku Wizz Air również podniósł do góry. Wykupując ją przez Internet wynosi teraz 45 zł. Ten niskobudżetowy przewoźnik kasować także będzie dokonywaną przy płatności kartą Citibank Wizz Air opłatę transakcyjną. Dotychczas metodą tą można było jej uniknąć. Klienci przewoźnika, posiadający kartę Citibank Wizz Air, po wprowadzeniu opłaty, będą mogły korzystać ze zniżek dostępnych dla członków Discount Club. Pasażerowie posiadający karty Wizz Węgry oraz Wizz Rumunia już płacą za lot dodatkową opłatę manipulacyjną, w wysokości 27 zł.

Komunikat linii

Węgierski niskokosztowy przewoźnik poinformował, że opłacane z konta Wizz Account rezerwacje zwolnione są z opłaty rezerwacyjnej. Z kolei pasażerowie płacący za bilety lotnicze kartami kredytowymi Citi Wizz i Wizz od 23 stycznia br. korzystać będą z niższej opłaty rezerwacyjnej, wynoszącej 6 euro. Przy dokonywaniu płatności innymi kartami płatniczymi, opłata wynosi 8 euro. Jeśli posiadamy karty Wizz Air / Citi korzystać możemy ze wszystkich członkowskich przywilejów klubu Wizz Discount Club, gwarantujących na każdy bilet lotniczy dla jego członka i 9 członków jego rodziny lub bliskich, zniżkę w wysokości 10 euro. Dobrą wiadomością jest fakt łączenia się korzyści. Oznacza to, że dokonując płatności kartami kredytowymi Wizz Air/ Citi gromadzimy zniżkę na kolejną podróż, albo odbyć ją możemy całkiem za darmo. Z informacji przewoźnika wynika, że podróżowanie z tanimi liniami lotniczymi Wizz Air staje się jeszcze bardziej przystępne, a najbardziej dla posiadających karty kredytowe Wizz Air i Citi. Do klubu Wizz Discount Club można dołączyć bez dodatkowych opłat, jeśli się posiada kartę kredytową Wizz Air / Citi, ale konieczne jest formalne zapisanie się do niego.

Dobra rada

Aby uniknąć opłaty transakcyjnej w Wizz Air, opłat za bilety lotnicze musimy dokonywać za pomocą konta Wizz. Opłacając zwykłym przelewem, dodatkowo za lot za pasażera zapłacimy 18 zł. Używając karty kredytowej Visa lub MasterCard, za lot za pasażera zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 36 zł.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.