Jak tanio latać?

Tanie latanie

Dożynki chmielowe

Festiwal OktoberfestWielkim zainteresowaniem każdego roku w połowie września cieszy się stolica Bawarii, Monachium, która w tym czasie staje się piwną stolicą świata. Tym, który zapoczątkował święto piwo, był książę Ludwik. Biorąc w 1810 roku ślub zarządził, aby na uroczystości wyścigi konne połączyć z degustacją piwa. Dziś święcie piwa towarzyszą regionalne piosenki biesiadne oraz wypełnione śmiechem zabawy.

Na smaczny piwny festiwal Oktoberfest smakosze złocistego trunku zjeżdżają całe rodziny i goście z całego świata, wśród nich są nawet z Antypodów. Ich liczba dochodzi każdego roku do 6 mln osób! Chcąc uczestniczyć w tych chmielowych bawarskich dożynkach, warto z dużym wyprzedzeniem zarezerwować sobie w Monachium hotel, bo w czasie Oktoberfest, ciężko w Monachium znaleźć nocleg.

Warto uczestniczenie w festiwalu rozpocząć od wizyty w Muzeum Piwa i Okotberfest, które mieści się w jednej z najstarszych kamienic Monachium. W trakcie zwiedzania dowiedzieć się można historii piwa, wielu ciekawostek z nim związanych, o warzeniu go już przez Egipcjan, Celtów i Germanów. W najstarszym browarze w Monachium, Browarze Augustiner, założonym w 1294 roku, do dzisiejszego dnia nieprzerwanie warzone jest piwo. Na jego terenie znajduje się też serwująca po przystępnych cenach typowe dania kuchni niemieckiej, restauracja.

Festiwal OktoberfestBiesiaduje się w wielkich namiotowych halach, przy czym każdy z nich reprezentuje inny browar. Ubrane w bawarskie stroje dziewczyny, sprawnie i z uśmiechem roznoszą po kilka szklanych litrowych kufli na raz, zwanych Mass. Serwowane na Oktoberfest piwo jest wprost wyśmienite, zimne i z pianką. Na festiwalu swoje wyroby prezentują również serwujące znakomite dania kuchni bawarskiej sieci gastronomiczne. Z uczestnictwa w Octoberfeście można sobie przywieźć na pamiątkę, pokaźnych rozmiarów kufel.

Z Polski do Monachium nie jest daleko i trasę można pokonać samochodem. Jednak ze względu na konsumpcję piwa, które jednak jest procentowe, zaleca się skorzystanie z komfortowej podróży samolotem. Tanie loty na przykład z Warszawy wykonuje do Monachium niemiecka Lufthansa i PLL LOT.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.