Jak tanio latać?

Tanie latanie

Dobry start dla Lotu

LotWedług najnowszych statystyk wynika, że nasze polskie linie lotnicze weszły w Nowy Rok z nową, silną energią. Pierwsze miesiące obfitowały w znaczny wzrostu ruchu pasażerskiego zarówno na trasach krajowych jak i zagranicznych. W samym miesiącu lutym ilość przewozów zagranicznych wzrosła o prawie 14 procent. Przewozy krajowe natomiast również zyskały na popularności, w rezultacie częstotliwość połączeń między polskimi miastami to aż 17 procent. Klasa biznes zyskała również więcej zainteresowanych, co zaowocowało większą sprzedażą biletów lotniczych prawie o 26 procent.

Oprócz tego Lot otrzymał potwierdzenie, iż spełnia wszystkie wymogi, które powinna posiadać linia lotnicza należąca do sojuszu Star Aliance, który aktualnie jest największym sojuszem różnych przewoźników. Ponadto Lot w pierwszych miesiącach roku był bardzo punktualny. Wiele rejsów przekroczyło 99 procent punktualności. Zarząd Lotu jest bardzo dumny a także prognozuje jeszcze większy rozwój tych linii lotniczych.

Lot przede wszystkie funkcjonuje jako nasz rodzimy przewoźnik. Loty między polskimi miastami cieszą się dużą popularnością. Dlatego przewoźnik otwiera wciąż nowe trasy. Oferta Lotu jest bardzo duża konkurencją dla transportu naziemnego. Oczywiście loty międzynarodowe również są bardzo korzystne. Pasażerowie mogą skorzystać z opcji first minut i wybrać ciekawe połączenia. Lot dba o pasażerów, aby na pokładach jego samolotów wszyscy czuli się komfortowo. Przede wszystkim udostępnił możliwość odprawy w Złotych Tarasach, co ma usprawnić odprawy tak by klienci nie tracili zbyt dużo czasu.

Atrakcyjności tej linii z pewnością dodaje coraz to młodsza, odnowiona flota. Do floty Lotu dołączył nowy Dreamliner- samolot o najnowszej technologii. Nowe samoloty łączą się z nowymi trasami oferowanymi przez Lot. Hitem siatki połączeń jest trasa do Pekinu. Lot zrezygnował z lotów do Hanoi, gdyż ten kierunek nie był zbyt rentowny w klasie biznesowej, na której się najwięcej zarabia. Loty do Chin już cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

W tym roku Lot ma także został sprywatyzowany. Na razie nie ma zbyt wielu szczegółów na ten temat. Prywatyzacja jest odpowiedzią na kryzys, który dosięgł polskie linie lotnicze. Lot borykał się ze sporymi problemami finansowymi. Obecnie na szczęście widać znaczne polepszenie sytuacji. Zeszłe lata były trudne dla wielu przewoźników. Kilka linii lotniczych musiało zrezygnować z dalszej działalności, między innymi były to linie Malev a także Spanair.

Lot

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.