Jak tanio latać?

Tanie latanie

Bułgaria, jaka jest

BułgariaNazywana europejskimi Karaibami Bułgaria jest krajem, gdzie wypoczynek w górach można połączyć z nadmorskim. Wyśmienitą pogodą cieszyć się tu można do września włącznie. Z racji, że nie brakuje tu atrakcji, odwiedzają ją przedstawiciele niemal wszystkich narodowości. Na ulicach kurortów najczęściej słyszy się języki – niemiecki, angielski, rosyjski i oczywiście polski. Jesteśmy tu naprawdę mile widziani.

Właśnie tym, co turystów przyciąga do Bułgarii są otwarci i przyjaźnie nastawieni ludzie. Ten kraj, jak i mentalność jego mieszkańców zmienia się z dnia na dzień. Mimo, że istnieją tu jeszcze przypominające nasz miniony, późny ustrój PRL sklepy, to obok istniejących też nowoczesnych supersamów budowane są w piorunującym tempie luksusowe hotele i miejsca rozrywki.

Cieszącymi największa popularnością kurortami Bułgarii są Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Ten pierwszy osłaniają piękne zielone wzgórza. Stwarzany przez nie klimat jest wykorzystywany w leczeniu wielu chorób, m.in. układu odpornościowego, nerwowego i chorób wieńcowych. Latem temperatura powietrza dochodzi tu nawet do 40 stopni, a wody do 24, we wrześniu 21. Jak ryba w wodzie czują się tu amatorzy sportów wodnych: nart, nurkowania i żeglarstwa.

Jak każda nadmorska promenada, tak i ta w Złotych Piaskach od rana do późnego wieczoru jest oblegana prze turystów. Kuszą ich liczne stragany z pamiątkami i sklepiki. Popularnością cieszą się bary koktajlowe i knajpy. Znajdują się również przy promenadzie i przy hotelach liczne baseny, atrakcją jest też park wodny Aquapolis. Wieczorami króluje tu oparta na zabawie, tańcu i śpiewie wielka impreza. W wielu restauracjach można posłuchać zespołów muzycznych i zobaczyć pokaz zawodowych tancerzy.

Z kolei Słoneczny Brzeg posiada jedną z najładniejszych plaż na całym bułgarskim wybrzeżu. Dzięki stopniowemu opadaniu dna morskiego można wchodzić daleko do wody. Tak jak w Złotych Piaskach można tu również liczyć na gorące dni i rześkie noce oraz dobrą rozrywkę.

Wejście na bułgarskie plaże jest darmowe, ale za korzystanie z leżaków i parasoli trzeba już zapłacić. Baseny miejskie udostępniane są za darmo, a te prywatne nie zawsze. Płaci się tu przede wszystkim bułgarskimi lewami, warto jednak mieć przy sobie i euro. Warto też wiedzieć, że polskie kiwanie głową na tak w Bułgarii oznacza nie i odwrotnie.

Posiłki hotelowe, ponieważ są nam mało znane, dla nas Polaków są przepyszną atrakcją. Jada się tu biały ser o smaku zupełnie nie przypominającym naszego oraz dużo owoców, m.in. arbuzy i melony. Bywa, że obiady są mniej obfite od śniadań i kolacji. Spędzając tu swoje wakacje nie zapomnijmy o skosztowaniu win, z których Bułgarzy słyną. Z racji na masową uprawę róż do syta możemy kosztować tutejszych różanych konfitur. Z polskiej stolicy do bułgarskiej możemy liczyć na tanie loty i bez przesiadek z liniami lotniczymi PLL LOT i BulgariaAir. W sezonie latają też w te strony czartery.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.