Jak tanio latać?

Tanie latanie

A może tak Czarnogóra?

Uroczym miejscem na wakacje jest położona na Wybrzeżu Morza Adriatyckiego nieduża Czarnogóra. Oko przyciągają malownicze widoki pasm Gór Dynarskich, a resztę ciała cieszy cieplutkie morze. Czarnogóra posiada jedyny w tym rejonie Europy fiord. Turyści przekonują się do uroków atrakcyjnej Czarnogóry coraz częściej. Czeka tu na nich cała gama zabytków i możliwości uprawiania sportów, m.in. raftingu w okolicach rzeki Tary. Najpopularniejszą nadmorską miejscowością wypoczynkową jest piękna Budva, lokalnie nazywana też Czarnogórskim Miami. Ze względu na malownicze położenie nad zatoką, nie ma nic dziwnego w tym, że kurort cieszy się nieustającym powodzeniem u turystów. Miasteczko może się pochwalić imponującymi murami obronnymi i średniowieczną starówką.

Inną wartą wypoczynku miejscowością Czarnogóry jest będąca labiryntem przeuroczych i wąskich uliczek, Sveti Stefan, w którym funkcjonuje ekskluzywny kompleks hotelowy. Kurort położony jest chyba w najbardziej malowniczym miejscu wybrzeża półwyspu. Piękną starówką, oraz wspaniałymi drzewami oliwnymi może się poszczycić urocza miejscowość Bar. Bliżej granicy z Albanią położony jest najpopularniejszy kurort Czarnogóry, Ulcinj, którego walorem jest piękna i szeroka plaża oraz przepięknie usytuowana, mocno wysunięta w morze, starówka.

Perłą Czarnogóry, a po Dubrowniku i drugą Adriatyku, jest miasto Kotor. Miano to zawdzięcza swojej niesamowitej architekturze. Spore wrażenie robi już lokalizacja miasta. Z jednej jego strony jest zatoka Boka Kotorska, a z drugiej wciska się w nie ściana skalna. Obrazek bardzo przypomina norweskie fiordy. Miejsce to jest wpisane na listę UNESCO. Niesamowitą atrakcją tego kraju są prawosławne klasztory, czyli monastyry. Największa ciekawość budzi ich położenie. Jeden z relikwiarzy, największy XVII-wieczny Monastyr Ostrog, położony jest wysoko w górach. Nie ma do niego dostępu samochodem.

Amatorom aktywnego wypoczynku, kochającym też bliski kontakt z naturą, Czarnogóra oferuje piękne parki narodowe. Na terenie jednego z nich znajduje się największe na Bałkanach jezioro, Jezioro Szkoderskie, nad którym można spotkać nawet pelikana. Rezerwatem przyrody jest także na rzece Bojanie, będąca rajem dla miłośników windsurfingu, paraglidingu i nart wodnych, wyspa Ada Bojana. Nudyści mają tu wyznaczoną dla siebie plażę. Cudem przyrody jest również malowniczy Park Narodowy Durmitor, obfitujący w zjawiska krasowe, jaskinie i liczne głębokie kaniony, z najgłębszym w Europie, kanionem rzeki Tary.Czarnogóra ma do zaoferowania w bazie noclegowej kwatery prywatne, apartamenty, a także o najwyższym standardzie europejskim hotele. Dzięki trwającej wciąż fazie rozwoju w tutejszych kurortach można tu jeszcze znaleźć spokój i prawdziwie odpocząć. Mimo wielu ofert linii lotniczych, tanie loty nie są domeną połączeń do Czarnogóry. Dojazd z Polski do niej możliwy jest jedynie samochodem. Warto jadąc tam obrać trasę przez interesującą i atrakcyjną Chorwację.

Posted under: Uncategorized

Comments are closed.